У Рівненському обласному госпіталі, що у селищі Клевань, запрацював Центр лікування та реабілітації наслідків нейротравми для учасників АТО.

Дата: 26.12.2017 10:28
Кількість переглядів: 2710

Центр реабілітації наслідків нейротравм у Клевані
Це перше подібне відділення у державному секторі в системі МОЗ.

На відкриття завітали в.о.міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, народний депутат Оксана Корчинська та Уповноважений Президента з питань реабілітації учасників АТО Вадим Свириденко.

Центр передбачений для пацієнтів – учасників АТО з наслідками важких черепно-мозкових та спинальних травм, які потребують довготривалого лікування та реабілітації. Тут лікуватимуть поранених з усієї України. Потужність закладу 50 ліжок, середня тривалість курсу лікування – 180 днів.

Центр обладнали сучасним обладнанням, облаштували багатофункціональні палати та процедурні кабінети.

Для пацієнтів-візочників передбачили ліфти. Палати обладнані відеоспостереженням, поряд з ліжками є кнопки виклику. Окремо є палати для інвалідів І-ої групи та їх родичів.

Тут є великий басейн, який планують обладнати підводною біговою доріжкою.

Для пацієнтів є спільний простір, де можна проводити час та підтримувати одне одного. Поряд є котеджі для адаптації, щоб перед випискою додому пацієнти могли пристосуватися до життя в домашніх умовах без допоміжних пристроїв.

Окрім послуг Центру, учасники АТО користуватимуться повним спектром оздоровчих процедур госпіталю. Тут будуть проводити не лише реабілітацію, а й терапевтичний супровід супутніх захворювань пацієнтів.

«Нарешті буде гідний Центр для наших захисників та всіх українців, які потребують реабілітації. Клеванський госпіталь один з найкращих в Україні, тому ми і вирішили обладнати на його базі спинальний Центр. Хотілося б, щоби люди, які збираються будувати або ремонтувати реабілітаційні центри, подивилися, як це працює тут. І головне – спеціалісти. Бо не обладнання робить реабілітацію успішною, а люди. І щоденна праця, і бажання встати на ноги, і турбота близьких», – розповіла Уляна Супрун.

За її словами, це гарний приклад співпраці держави, області, працівників госпіталю та міжнародних експертів. Це той приклад, де ставлять пацієнта в центрі уваги.

За словами заступниці голови Рівненської ОДА Світлани Богатирчук-Кривко, на ремонт приміщення з обласного бюджету виділили 7 мільйонів гривень, ще 11 мільйонів спрямували з Державного фонду регіонального розвитку. Окремо на придбання медичного обладнання з держбюджету виділили 28 мільйонів гривень.



« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь