Електронні петиції

Електронна петиція – особлива форма колективного звернення громадян до Клеванської селищної ради, яка є однією із форм участі територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування, подається та розглядається відповідно до статті 231 Закону України «Про звернення громадян» та Порядку розгляду електронної петиції, адресованої Клеванській селищній раді (далі – Порядок), затвердженого рішенням Клеванської селищної ради від 21.12.2023р. №1172.

Громадяни, які мають зареєстроване місце проживання на території Клеванської територіальної громади,  можуть звертатися з електронними петиціями до Клеванської селищної ради з урахуванням її компетенції, визначеної Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законами України.

Електронна петиція подається в електронній формі, для чого автор (ініціатор) електронної петиції – громадянин України, який має зареєстроване місце проживання на території Клеванської територіальної громади, на офіційному сайті Клеванської селищної ради, у розділі «Електроні петиції» через банер модуля «Місцеві петиції» автоматично переходить на веб-сайт громадського об’єднання petition.e-dem.ua, де проходить авторизацію через BankID або ID.GOV.UA, після авторизації, через «+ Створити петицію» вже заповнює спеціальну форму, яка розміщена на веб-сайті.

Електронна петиція повинна містити: прізвище, ім’я, по батькові громадянина чи представника групи осіб або назву громадського об’єднання (із зазначенням посадової особи), а також адресу електронної пошти.

Ініціатор звернення в електронній петиції викладає суть порушеного питання, пропозицію щодо його вирішення, а в заголовку електронної петиції зазначає її короткий зміст.

Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор (ініціатор) електронної петиції.

Згідно статті 26 Закону України «Про звернення громадян» подання громадянином звернення, яке містить наклеп і образи, дискредитацію органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян та їхніх посадових осіб, керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, заклики до розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та інших дій, тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.

Електронна петиція оприлюднюються на офіційному веб-сайті Клеванської селищної ради протягом двох робочих днів з дня надсилання її автором (ініціатором) після перевірки електронної петиції відділом юридичного та кадрового забезпечення виконавчого апарату Клеванської селищної ради на відповідність вимогам, зазначеним у пунктах 4, 7 Порядку, про що відділом юридичного та кадрового забезпечення виконавчого апарату готується відповідний висновок.

Дата оприлюднення електронної петиції на офіційному веб-сайті Клеванської селищної ради є датою початку збору підписів на її підтримку.

У разі невідповідності вимогам, зазначеним у пунктах 4, 7 Порядку, електронна петиція не оприлюднюється, про що не пізніше двох робочих днів з дня її надсилання повідомляється автора (ініціатора) електронної петиції.

Ініціатор, якому відмовлено в оприлюдненні електронної петиції, може виправити недоліки та подати цю петицію повторно.

Громадянин, який має зареєстроване місце проживання на території Клеванської територіальної громади, може підтримати електронну петицію шляхом реєстрації на офіційному веб-сайті Клеванської селищної ради та активації позначки «Підтримую» під обраною ним електронною петицією.

На веб-сайті під час збору підписів на підтримку електронної петиції забезпечується електронна ідентифікація та автентифікація користувачів, у тому числі з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованих електронних підпису та печатки, а також інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу.

Електронна петиція до Клеванської селищної ради розглядається за умови збору на її підтримку протягом не більше як тридцяти днів з дня її оприлюднення не менш ніж 100 підписів громадян.

Інформація про початок розгляду електронної петиції оприлюднюється на офіційному веб-сайті  Клеванської селищної ради.

Електронна петиція, яка не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів не розглядається як електронна петиція, про що повідомляється автор (ініціатор) петиції з наданням роз’яснень щодо розгляду та вирішення порушеного питання відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

Розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

Відповідь на електронну петицію не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду оприлюднюється на офіційному веб-сайті Клеванської селищної ради, а також надсилається у письмовому або сканованому вигляді автору (ініціатору) електронної петиції на вказану під час реєстрації адресу електронної пошти.

У відповіді на електронну петицію повідомляється про результати розгляду порушених у ній питань із відповідним обґрунтуванням.

ВИ МОЖЕТЕ ПОДАТИ ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ НАТИСНУВШИ БАНЕР

Фото без опису    Фото без описуФото без опису