КЛЕВАНСЬКА ГРОМАДА

Рівненська область

Створено фонд для підтримки енергоефективності та відновлюваних джерел

Дата: 16.07.2018 09:13
Кількість переглядів: 1003

Клеванська ОТГ створила револьверний фонд для підтримки енергоефективності та відновлюваних джерел у громаді. Це перший на Рівненщині та третій в Україні подібний фонд. Такі інструменти попереджують зміни клімату та розвивають місцеву економіку.

Фото без опису

27 червня 2018 року на 8-ій черговій сесії Клеванської селищної ради депутати майже одностайно проголосували за створення револьверного фонду. Револьверний фонд надає дешеві позики жителям громади. Повернені позичальниками кошти і далі використовуються для надання позик. У цьому і є відмінність від звичного для ОТГ програмного способу фінансування, за якого гроші використовуються безповоротно.

Револьверний фонд у Клеванській ОТГ передбачено на 3 роки. Кожного року із бюджету ОТГ виділятиметься фінансування для його наповнення у розмірі 100 000 грн. Перший транш на 2018 рік очікується до кінця липня.

Позичальники зможуть отримати максимум 20 000 грн і повернути їх упродовж року. Ці кошти можуть бути витрачені на:

– заходи з поліпшення енергоефективності будівель (утеплення фасадів, підвалів, дахів; заміна вікон, дверей, обладнання; інші заходи);

– розвиток відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) (наприклад, встановлення колекторів для підігріву води або ж сонячних станцій).

Позичальники, котрі отримали кошти з Фонду, одразу сплачують адміністративний внесок – 3% від суми поворотної допомоги. А потім щомісяця повертають позику рівними частинами.

Ініціатор створення револьверного фонду у Клеванській ОТГ депутат Олександр Бесарабарозповідає, що дізнався про цей інструмент під час травневої навчальної поїздки Екоклубу з енергоефективності:

“Після поїздки, я подав депутатське звернення, в якому просив прийняття рішення про створення такого фонду і в нашій ОТГ. Адже розумне й ефективне енергокористування є ключовим чинником економічного зростання. А враховуючи теперішні ціни на комунальні послуги, малі доходи громадян та величезні ставки банківських кредитів, не кожен може провести заходи з енергозбереження. Віримо, що завдяки револьверному фонду всі бажаючі зможуть отримати доступний кредит для реалізації різних програм з енергоефективності”.

«Револьверний фонд, створений у Клеванській ОТГ, – це перший фінансовий інструмент підтримки ЕЕ та розвитку ВДЕ у приватному секторі в Рівненській області, – коментує Дмитро Сакалюк, експерт Екоклубу з енергоефективності. – Використання позик фонду, крім вигод мешканцям, приносить розвиток усій громаді. Адже запуск, скажімо, сонячних електростанцій (СЕС) призводить до зростання надходжень до місцевого бюджету та збільшення прибутків громадян. Це не теорія. У Люблинецькій ОТГ, з якою ми теж створили фонд цьогоріч, СЕС в одного з мешканців громади уже встановлено”.

Підвищення енергоефективності та розвитку ВДЕ дозволяють скорочувати викиди парникових газів, що є необхідною умовою катастрофічних змін клімату. Завдяки державній підтримці та децентралізації місцеві громади можуть використовувати необхідність кліматоохоронної діяльності для власного розвитку. Успішно впроваджені передові практики, як револьверний фонд, також роблять громаду більш інвестиційно привабливою.

Фонд Клеванської ОТГ став третім револьверним фондом в Україні, створеним у  співпраці з Екоклубом. Два інші діють у м. Славута Хмельницької обл. (із 2015 року) та у Люблинецькій ОТГ Волинська обл. (із квітня 2018 року). Екоклуб шукає можливостей для розширення співпраці з органами місцевого самоврядування, які зацікавлені у створенні подібних фінансових інструментів.


За матеріалами ЕкоКлуб Рівне


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано