Кінно-спортивний гурток «Лісний Пегас»
В історії цивілізації людина та кінь завжди і майже скрізь були тісно взаємопов`язані. Вплив коней на життя людини став феноменальним: спочатку коней використовували для отримання їжі, шкіри, кісток, сухожилля - загалом для виживання в найдавніші часи, а згодом, як транспортний засіб.
Для людини кінь став вірним помічником, як і в мирний час, так і на війні. Спілкування з кіньми навчило людей розумінню всього живого та виховувало любов до тварин.
Нині світ зваблює нас швидкісними автомобілями, сільськогосподарськими машинами, потягами, літаками, - однак кінь має в своїй сутності щось особливе та важливе, чого не знайдеш в автоматизованій техніці. У цих тваринах закладене щось містичне, неймовірне.
В наш час у всьому світі ці розумні та добродушні тварини є для людей одним із вартісних хобі в кінному туризмі, в лісовому та сільському господарстві, іпотерапії. Однак здебільшого вони залучаються для функціонування кінного спорту, що характеризується, як один з найблагородніших та найкрасивіших видів спорту. Завдяки цьому в людині виховуєтьсядоброта, сміливість та спритність, а також толерантне ставлення до братів наших менших. Спілкування з кіньми відволікає молодь від негативних звичок, а більшість в майбутньому стають спеціалістами з конярства. Тому, виходячи з найкращих побажань для своїх дітей та молоді, жителі смт Клевань звернулися до Клеванської селищної ради з проханням організувати кінно-спортивний гурток. Було багато труднощів для реалізації даної ідеї. Проте, завдяки керівникам селищної ради та добрим людям, влітку 2018 року на базі Клеванського лісництва було створено кінно-спортивний гурток «Лісний Пегас»Клеванського будинку культури (директор Володимир Кіткайло).
Одним із завдань гуртка є участь у всіх культурно-масових заходах нашої громади, заняття з верхової їздидля дітей та дорослих, їх підготовка до активної участі в змаганнях. Разом з тим, розвивати кінний туризм в Клеванській об`єднаній територіальній громаді, оскільки на її території є важливі історичні пам`ятки архітектури та славнозвісний Тунель кохання.
На даний момент вже проводиться навчання дітей та дорослих, бажаючих навчитися їздити верхи. Збірна команда неодноразово приймала участь в кінних змаганнях на Рівненщині:в с. Велика Омеляна, с. Суськ, с. Зоря, смт Клевань та смт Оржів. Важливо, що учасники «Лісного Пегасу» стали призерами, про що свідчать отримані грамоти й медалі.
Кінно-спортивний клуб утримує чотирьох коней. Керівником гуртка є дипломований спеціаліст із конярства ОлегІванов – випускник Санкт-Петербурзького державного аграрного університетуз 35-річним стажем роботи. Поруч з тим він є професійним тренером з кінного спорту. Виконує функції зоотехніка, коваля та конюха.
Хотілося б висловити слова вдячностіДмитру Жовтянському -голові Клеванської селищної ради, Ірині Тимощук - заступнику селищного голови Клеванської селищної ради, Сергію Чуприні – директору Клеванського лісгоспу, Миколі Годуну – ліснику, Анатолію Соляру - голові спортивного комітету, Ігорю Фізику – депутату Рівненської обласної ради.
Значну допомогу для створеннякінно-спортивного клубу «Лісний Пегас» надали Людмила Гончар - сестра медична педіатричного відділення Рівненської ЦРЛ, Роман Ляшко – сторож лісництва, Юрій Дацюк – робітник лісництва.
Серед старанних учнів кінно-спортивного гуртка варто відзначити О. Мирончук, Я. Трофимчук, В. Русина, Ю. Карпова, Т. Лелюх, А. Колб, С. Панчук та інших.
Отож, кінно-спортивний гурток «Лісний Пегас» дійсно займає важливе місце в житті Клеванської об`єднаної територіальної громади, щодо розвитку культурно-масової діяльності та кінного туризму. Тому, слід побажати величезних творчих та спортивних успіхів для того, аби продовжувати робити добрі справи для людей в майбутньому.
Олег Іванов,
керівник кінно-спортивного гуртка
«Лісний Пегас» смт Клевань.
Переклад з російської мови та редагування
Ірини Громик,
директора Публічної бібліотеки Клеванськох селищної ради.
Світлини Олени Мирончук.