Що слід пам’ятати під час карантину
Для системи органів з надання безоплатної вторинної правової допомоги навіть у період дії карантину захист прав людини має пріоритетне значення.
Нагадуємо, з 6 квітня 2020 року набула чинності постанова Кабміну №255, якою було доповнено перелік заборон під час дії карантину за порушення яких наступає адміністративна або кримінальна відповідальність. ?
Отже до кінця карантину забороняється: ?
- перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно; ?
- перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;?
- переміщення групою осіб у кількості більше ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводження осіб, які не досягли 14 років, батьками (родичами);?
- перебування дітей віком до 14 років без супроводу батьків (родичів). ?
- відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та в разі службової необхідності;?
- відвідування спортивних та дитячих майданчиків;?
Звертаємо увагу, що документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, являються:
- Паспорт громадянина України
- Паспорт громадянина України для виїзду за кордон
- Дипломатичний паспорт України
- Службовий паспорт України
- Посвідчення особи моряка
- Посвідчення члена екіпажу
- Посвідчення особи на повернення в Україну
- Тимчасове посвідчення громадянина України
- Посвідчення водія
- Посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон
- Посвідка на постійне проживання
- Посвідка на тимчасове проживання
- Картка мігранта
- Посвідчення біженця
- Проїзний документ біженця
- Посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту
- Проїзний документ особи, якій надано додатковий захист
В свою чергу закликаємо усіх дотримуватись чітко визначених правил карантину та не наражати на небезпеку ні себе ні оточуючих.
Довідково. За детальними консультаціями та роз’ясненнями, а також отриманням безоплатної вторинної правової допомоги, Ви можете звернутися до відділу «Рівненське бюро правової допомоги з 09.00 до 18.00 з понеділка по п’ятницю за номерами телефонів або направивши звернення на електронну адресу:
0-800-21-31-03 - контакт-центру безоплатної правової домомоги (діє на всій території України)
098-905-58-11 - мобільний телефон відділу “Рівненське бюро правової допомоги” Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
0362-68-40-05 – 05 – стаціонарний телефон відділу “Рівненське бюро правової допомоги” Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
rivnenske@legalaid.rv.ua – електронна адреса відділу “Рівненське бюро правової допомоги” Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.