Рівненський міськрайонний відділ філії Центру пробації у Рівненській області інформує

Дата: 25.06.2021 13:57

Рівненський міськрайонний відділ філії Центру пробації у Рівненській області – це найбільший підрозділ пробації у Рівненській області як за кількістю клієнтів пробації, так із за кількістю територіальних громад, з якими співпрацює відділ.

Задля налагодження більш продуктивної співпраці органу пробації та адміністрації сільських, селищної та міської територіальних громад, упродовж березня та квітня 2021 року начальник Рівненського міськрайонного відділу підполковник внутрішньої служби Надія ТЮРІНА зустрілася з усіма десятьма головами органів місцевого самоврядування,на території яких проживають суб’єкти пробації.

В ході робочих зустрічей було:

• роз’яснено суть пробації в Україні як альтернативного по відношенню до позбавлення волі виду покарання, який передбачає контроль за особами, що перебувають у конфлікті з законом, за місцем їх проживання та без відриву від соціуму, їх соціальну реабілітацію та вирішення потреб з метою попередження скоєння нових правопорушень;
  • уточнено наявність на території територіальних громадцентрів (відділів) соціального захисту населення і захиступрав дітей, та узгоджено шляхи подальшої співпраці з такими організаціями;
  • узгодженонадання органами місцевого самоврядування розлогої інформації, що характеризує суб’єктів пробації та їх поведінку у громаді;
  • з’ясовано наявність соціального житла для осіб, що звільнятимуться з установ виконання покарань, та наявності ресурсів щодо надання їм допомоги в адаптації до «нових» умов середовища, мотивації їх до правослухняного способу життя;
  • досягнуто домовленостей щодо підтримки Рівненського міськрайонного відділу в межах місцевих цільових програм;
  • поінформовано про можливість залучення активних громадян до волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією;
  • окресленопитання першочергових проблем, які наявні у суб’єктів пробації, та можливі шляхи їх подолання, особливо в умовах карантину.

На цей час підписано меморандуми про співробітництво із Шпанівськоюта Городоцькою сільськими радами та фахівці соціальної роботи цих сільських рад уже проводять заходи, спрямовані на вирішення криміногенних потреб суб’єктів пробації та досягнення позитивних результатів.

Варто відзначити, що Рівненський міськрайонний відділ філії Центру пробації у Рівненській області знайшов підтримку усіх органів місцевого самоврядування та відповідно і громадськості, і розвиватиме співпрацюзадля досягнення безпеки суспільства шляхом виправлення поведінки клієнтів пробації.