КЛЕВАНСЬКА ГРОМАДА

Рівненська область

Реабілітаційне лікування застрахованих осіб

Дата: 26.07.2021 10:42
Кількість переглядів: 1598

Реабілітаційне лікування на базі санаторно-курортних закладів дозволяє швидше відновитись після важких захворювань, операцій і травм, а в деяких випадках уберегти від настання первинної інвалідності. Тому Фондом соціального страхування України приділяється велика увага реабілітаційному лікуванню застрахованих осіб і передбачені кошти на ці цілі.

Фото без опису

Кожна застрахована (офіційно працевлаштована) особа, яка знаходиться в стаціонарі закладу охорони здоров’я, має можливість пройти курс такого лікування за кошти Фонду соціального страхування України. Пацієнти направляються на реабілітацію після закінчення гострого періоду захворювання та за наявності визначеної медичної потреби.

Відповідно до Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління Фонду від 13.07.2017 № 39 (із змінами), погодженого з Міністерством охорони здоров’я України (лист від 23.08.2017 № 3.14-19/1146-17/22760) на офіційному вебпорталі Фонду соціального страхування України (www.fssu.gov.ua) оприлюднений Перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації.

Підставою для направлення на відновне лікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я. Фонд фінансує медичну реабілітацію за профілями:

  • нейрореабілітація (підгострий період інсультів, черепно-мозкових травм);
  • м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після ортопедичних, травматологічних операцій, ревматологічні захворювання, опіки);
  • кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період інфаркту міокарда, стан після пролікованої стенокардії, після операцій на серці; підгострий період захворювань легень, після операцій на легенях; цукровий діабет);
  • медико-психологічна реабілітація учасників антитерористичної операції;
  • реабілітація після оперативних втручань на органах зору;
  • реабілітація при порушенні перебігу вагітності (ускладнена вагітність);
  • інша (соматична) реабілітація: підгострий період після операцій на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах.

Важливою умовою для отримання послуг з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду є соціальний прогноз, так звана вірогідність того, що реабілітація піде на користь і після неї застрахована особа приступить до праці, а не буде змушена оформити інвалідність.

Такий прогноз спочатку робить лікар, а потім свої пропозиції й усі відповідні документи надає комісії з медичного відбору й направлення на відновлювальне лікування. Така комісія функціонує в кожному лікувальному закладі охорони здоров’я (лікарнях, клініках, госпіталях, диспансерах) і саме вона приймає рішення щодо направлення чи ненаправлення застрахованої особи на реабілітацію.

Відбір та направлення застрахованих осіб на лікування в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України здійснюється за наявності медичних показань відповідно до профілів медичної реабілітації з урахуванням протипоказань для направлення в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів.

Механізм отримання реабілітації за кошти Фонду:

- після надання висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я щодо необхідності реабілітації за певним профілем лікувальний заклад повідомляє робочий орган виконавчої дирекції Фонду про наявність на лікуванні особи, яка має показання для проходження відновного лікування;

- пацієнту надається перелік санаторіїв, які відповідають вимогам за профілем його хвороби, і він самостійно вибирає санаторно-курортний заклад для проходження лікування;

- робочий орган виконавчої дирекції Фонду узгоджує з санаторієм наявність вільних місць і укладається тристоронній договір – між Фондом, санаторієм і хворим;

- застрахована особа направляється до санаторно-курортного закладу на відновне лікування зі стаціонару лікарні;

- на час реабілітації пацієнту продовжується лікарняний листок, за яким Фондом фінансується допомога по тимчасовій втраті працездатності, аби компенсувати працівнику втрачений за час лікування заробіток;

- після проходження реабілітації застрахованою особою підписується акт приймання-передачі наданих послуг.

Перед тим, як відправити застраховану особу на відновлювальне лікування, у лікувальному закладі охорони здоров’я закривають лікарняний, за яким хворий перебував у стаціонарі, і відкривають інший, де прописують, що хворого направлено на реабілітацію. Відповідно, із цим відкритим лікарняним пацієнт прибуває до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.

Рівненське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області робить усе можливе, аби люди, які втратили здоров’я, якомога повніше відчували державну турботу й поліпшення свого добробуту.

 

Відділ медичних та соціальних послуг Рівненського

відділення управління ВД ФССУ у Рівненській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано