Пам'ятаємо та шануємо заслуги Клима Савури

Дата: 12.02.2022 12:46

Фото без описуСьогодні вшановується пам’ять легендарного головнокомандувача УПА-«Північ» Клима Савура (справжнє ім’я – Дмитро Клячківський). Клим Савур був убитий у бою на Оржівських хуторах 12 лютого 1945 року під час операції НКВС під назвою «Щур», метою якої було знищення одного з найзапекліших ворогів радянської влади.

Уродженець тернопільського Збаража, Дмитро Клячківський зреалізував свій військовий хист на Волинському Поліссі, де пліч-о-пліч із легендарним командиром «Поліської Січі» Тарасом Бульбою-Боровцем боровся проти окупації українських земель. Восени 1941 року Клячківський очолив провід ОУН на Поліссі та Волині. До середини 1943 року під його прапорами опинилося кілька тисяч повстанців. Коли на початку 1944 року УПА розподілилася на терени, «Савур» став головним командиром найміцнішої групи УПА-«Північ».

У 1952 році Дмитро Клячківський постановою УГВР був нагороджений Золотим хрестом заслуги ОУН.
Поблизу Оржева, на місці вбивства загиблого борця за незалежність України, у 2015 році встановлений пам’ятний хрест.

Заслуги Клима Савури перед українським народом навіки вписалися в історію України!