Спалюючи суху траву та сміття - злочин!

Дата: 15.03.2022 14:43

Шановні мешканці Клеванської територіальної громади!

У такий складний час, в умовах воєнного стану свідомо нищити країну спалюючи суху траву та сміття - це злочин!

В країні війна і такі необдумані дії деяких несвідомих громадян спричиняють серед населення додаткову паніку.

Адже люди бачачи великий дим за межами населених пунктів сприймають це як ворожі обстріли.

Окрім того, випалювання сухостою, сухої трави і очерету шкодить не лише довкіллю, але й здоров'ю людини, дим від таких вогнищ містить пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низку канцерогенних сполук.

Інформуємо вас, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах, тягнуть за собою накладення ШТРАФУ:

- на громадян від 3060 до 6120 грн.;

- на посадових осіб від 15300 до 21420 грн.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення ШТРАФУ:

- на громадян від 6120 до 12 240 грн.

- на посадових осіб 21420 до 36000 грн.

Виконавчий комітет Клеванської селищної ради ЗАКЛИКАЄ МЕШКАНЦІВ ГРОМАДИ не палити суху рослинність, листя, гілля, сміття, не робити шкоди своєму здоров’ю та навколишньому природному середовищу.