Участь у тренінгу "Про права дітей та програми захисту дітей в умовах воєнного стану"

Дата: 05.12.2023 16:15

Начальник Служби у справах дітей Олена КОМАРОВА прийняла участь у тренінгу "Про права дітей та програми захисту дітей в умовах воєнного стану", для представників служб у справах дітей територіальних громад Рівненської області.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Було розглянуто ключові аспекти, які мають важливе значення в роботі у сфері захисту дітей,  а саме:
- пригадали ключові принципи роботи зі справами, пов’язаними з дітьми;
-   розглянули актуальні проблеми, з якими стикаються діти в Україні, зокрема в умовах воєнного стану, щоб зрозуміти їхні потреби та виклики;
- практикувались у використанні кейс-менеджменту та закцентували увагу на важливості ролі працівників справи у цьому процесі;
- через інтерактивні вправи вдосконалювали свої комунікативні навички для ефективної взаємодії з дітьми та забезпечення їхнього захисту;
- обговорили необхідність співпраці з іншими постачальниками послуг шляхом перенаправлень з метою оптимального реагування на потреби дітей в їхніх інтересах.

Розкрили моменти, пов'язані із психологічними особливостями дітей підліткового віку. Окрема увага була приділена розумінню соціально-психологічних особливостей, які виникають у дітей під час адаптації до нового місця проживання в умовах війни. Також були розглянуті питання патронату як альтернативного заходу захисту для дітей та підтримки сімей у складних життєвих обставинах. Розглянуто основні положення Конвенції про права дитини ООН. Учасникам було роз'яснено процедури та юридичні аспекти встановлення порядку побачень з дитиною. Важливим аспектом обговорення стало розглядання юридичного статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій. На тренінгу також виступив Віктор Марчук, який обіймає посаду начальника служби у справах дітей у Рівненської облдержадміністрації. Він надавав цінні поради та ділився досвідом, розкриваючи аспекти роботи служби та важливість забезпечення дітей ефективним захистом та підтримкою в контексті їхнього благополуччя.

Служба у справах дітей Клеванської селищної ради вдячна за зміцнення знань та навичок у сфері захисту дітей, що забезпечать покращення умов для маленьких громадян, які проживають на території  нашої громади.