Відбулось засідання Ради громад при голові Рівненської обласної ради

Дата: 05.02.2024 09:04

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Щодо зміни назви села Руда-Красна відповідно до рекомендацій Нацкомісії зі стандартів державної мови...

👉 Сьогодні за участю голів та представників громад Рівненської області відбулось перше засідання Ради громад при голові Рівненської обласної ради.

📂 Основні теми - програма "Доступні ліки", декомунізація та дерадянізація, антикорупційні програми в громадах та ін.

💬 Під час обговорення процесу декомунізації озвучили про рекомендацію Нацкомісії зі стандартів державної мови щодо перейменування 15 сіл Рівненщини, в тому числі вивчити питання зміни назви села Руда-Красна Клеванської громади. Так як, на думку даної комісії, назви не відповідають орфографічним, граматичним і словотворчим нормам української мови або пов'язані з російською імперською політикою.

☝️ Повідомляємо, що сьогодні проінформували повторно про те, що в липні 2023 року профільному управлінню Рівненської ОДА був надісланий лист про недоцільність зміни назви та під час розгляду даного питання врахувати її історичне підґрунтя (лист додається).

🙋‍♂️ Разом з цим, враховуючи сьогоднішні рекомендації, буде проведено обговорення із громадськістю щодо назви села Руда-Красна. Рішення громади про збереження назви потрібно прийняти до 27 квітня 2024 року.

Рівненська обласна рада

Рівненська обласна державна адміністрація